Gouden Televizier-Ring: verschil tussen versies
Uit B&G Wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(15 tussenliggende versies door 5 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens het [[Televizier-ring gala]]. De prijs is georganiseerd door de ''Televizier'' gids en wordt sinds 1964 uitgereikt. In eerste instantie wordt er nog geen onderscheid gemaakt tussen programma's en televisie-persoonlijkheden. Later verschijnen er hiervoor andere prijzen die ook tijdens het gala worden uitgereikt. De winnaar wordt bepaald aan de hand van stemmen. Tot 1996 mogen alleen Televizier-lezers stemmen. Vanaf 1997 mag iedereen meestemmen en wordt de prijs een echte publieksprijs. Het | De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens het [[Televizier-ring gala]]. De prijs is georganiseerd door de ''Televizier'' gids en wordt sinds 1964 uitgereikt. In eerste instantie wordt er nog geen onderscheid gemaakt tussen programma's en televisie-persoonlijkheden. Later verschijnen er hiervoor andere prijzen die ook tijdens het gala worden uitgereikt. De winnaar wordt bepaald aan de hand van stemmen. Tot 1996 mogen alleen Televizier-lezers stemmen. Vanaf 1997 mag iedereen meestemmen en wordt de prijs een echte publieksprijs. Het ''Televizier-ring gala'' wordt op TV uitgezonden door de [[AVRO]]. In 2009 krijgt [[Mies Bouwman]] een [[Gouden Televizier Oeuvre Award]]. | ||
===Winnaars=== | ===Winnaars=== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- style="font-weight:bold" valign="top" | |- style="font-weight:bold" valign="top" | ||
| width="36" height="13" | Jaar | | width="36" height="13" | Jaar | ||
Regel 90: | Regel 90: | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height="26" | 1975 | | height="26" | 1975 | ||
| [[ | | [[Dag dag heerlijke lach]] | ||
| [[André van Duin]] | | [[André van Duin]] | ||
| [[TROS]] | | [[TROS]] | ||
Regel 252: | Regel 252: | ||
| height="26" | 1998 | | height="26" | 1998 | ||
| [[Villa Felderhof ]] | | [[Villa Felderhof ]] | ||
| [[ | | [[Rik Felderhof]] | ||
| [[NCRV]] | | [[NCRV]] | ||
| | | | ||
Regel 340: | Regel 340: | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2011 | |||
| [[Voetbal International]] | |||
| [[Wilfred Genee]] | |||
| [[RTL7]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2012 | |||
| [[The voice of Holland]] | |||
| [[Martijn Krabbé]], [[Wendy van Dijk]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2013 | |||
| [[Wie is de mol?]] | |||
| [[Art Rooijakkers]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2014 | |||
| [[Flikken Maastricht]] | |||
| [[Victor Reinier]], [[Angela Schijf]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2015 | |||
| [[SynDROOM]] | |||
| [[Johnny de Mol]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2016 | |||
| [[Floortje naar het einde van de wereld]] | |||
| [[Floortje Dessing]] | |||
| [[BNN]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2017 | |||
| [[Zondag met Lubach]] | |||
| [[Arjen Lubach]] | |||
| [[VPRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2018 | |||
| [[Beau Five Days Inside]] | |||
| [[Beau van Erven Dorens]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2019 | |||
| [[Chateau Meiland]] | |||
| [[Martien Meiland]] | |||
| [[SBS6]] | |||
| | |||
[[category:Prijzen]] | [[category:Prijzen]] |
Versie van 14 okt 2019 09:56
De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens het Televizier-ring gala. De prijs is georganiseerd door de Televizier gids en wordt sinds 1964 uitgereikt. In eerste instantie wordt er nog geen onderscheid gemaakt tussen programma's en televisie-persoonlijkheden. Later verschijnen er hiervoor andere prijzen die ook tijdens het gala worden uitgereikt. De winnaar wordt bepaald aan de hand van stemmen. Tot 1996 mogen alleen Televizier-lezers stemmen. Vanaf 1997 mag iedereen meestemmen en wordt de prijs een echte publieksprijs. Het Televizier-ring gala wordt op TV uitgezonden door de AVRO. In 2009 krijgt Mies Bouwman een Gouden Televizier Oeuvre Award.