Gouden Televizier-Ring: verschil tussen versies
Uit B&G Wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
|||
(28 tussenliggende versies door 8 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens | De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens het [[Televizier-ring gala]]. De prijs is georganiseerd door de ''Televizier'' gids en wordt sinds 1964 uitgereikt. In eerste instantie wordt er nog geen onderscheid gemaakt tussen programma's en televisie-persoonlijkheden. Later verschijnen er hiervoor andere prijzen die ook tijdens het gala worden uitgereikt. De winnaar wordt bepaald aan de hand van stemmen. Tot 1996 mogen alleen Televizier-lezers stemmen. Vanaf 1997 mag iedereen meestemmen en wordt de prijs een echte publieksprijs. Het ''Televizier-ring gala'' wordt op TV uitgezonden door de [[AVRO]]. In 2009 krijgt [[Mies Bouwman]] een [[Gouden Televizier Oeuvre Award]]. | ||
===Winnaars=== | ===Winnaars=== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- style="font-weight:bold" valign="top" | |- style="font-weight:bold" valign="top" | ||
| width="36" height="13" | Jaar | | width="36" height="13" | Jaar | ||
| width="124" | Titel | | width="124" | Titel | ||
| width="100" | | | width="100" | Prijs uitgereikt aan | ||
| width="73" | Zendg. | | width="73" | Zendg. | ||
| width="84" | Opmerking | | width="84" | Opmerking | ||
Regel 14: | Regel 14: | ||
| height="26" | 1964 | | height="26" | 1964 | ||
| [[Stiefbeen en zoon]] | | [[Stiefbeen en zoon]] | ||
| | | [[Max Douwes]] | ||
| [[NCRV]] | | [[NCRV]] | ||
| | | | ||
Regel 21: | Regel 21: | ||
| height="26" | 1965 | | height="26" | 1965 | ||
| [[One man show, Toon Hermans]] | | [[One man show, Toon Hermans]] | ||
| | | [[Toon Hermans]] | ||
| [[AVRO]] | | [[AVRO]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1966 | ||
| [[Zo is het toevallig ook nog eens een keer]] | | [[Zo is het toevallig ook nog eens een keer]] | ||
| | | Programmaprijs | ||
| [[VARA]] | | [[VARA]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1967 | ||
| [[Ja zuster, nee zuster]] | | [[Ja zuster, nee zuster]] | ||
| | | [[Leen Jongewaard]] | ||
| [[VARA]] | | [[VARA]] | ||
| | | | ||
Regel 47: | Regel 47: | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1969 | ||
| [[Fabeltjeskrant]] | | [[Fabeltjeskrant]] | ||
| | | [[Chanowski Productions]] | ||
| [[NOS]] | | [[NOS]] | ||
| | | | ||
Regel 56: | Regel 56: | ||
| height="26" | 1970 | | height="26" | 1970 | ||
| [['t Schaep met de 5 pooten]] | | [['t Schaep met de 5 pooten]] | ||
| | | [[Joes Odufré]] | ||
| [[KRO]] | | [[KRO]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1971 | ||
| [[De kleine waarheid]] | | [[De kleine waarheid]] | ||
| | | [[Willeke Alberti]] | ||
| [[NCRV]] | | [[NCRV]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1972 | ||
| [[ | | [[Een van de acht]] | ||
| | | [[Mies Bouwman]] | ||
| [[VARA]] | | [[VARA]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1973 | ||
| [[BB-kwis]] | | [[BB-kwis]] | ||
| [[ | | [[Berend Boudewijn]] | ||
| [[KRO]] | | [[KRO]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1974 | ||
| [[ | | [[Voor de vuist weg]] | ||
| | | [[Willem Duys]] | ||
| [[AVRO]] | | [[AVRO]] | ||
| | | | ||
Regel 90: | Regel 90: | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height="26" | 1975 | | height="26" | 1975 | ||
| [[Dag dag | | [[Dag dag heerlijke lach]] | ||
| | | [[André van Duin]] | ||
| [[TROS]] | | [[TROS]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1976 | ||
| | | Niet uitgereikt | ||
| | | | ||
| | | | ||
Regel 103: | Regel 103: | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1977 | ||
| [[Oudejaarsconference | | [[Oudejaarsconference 1977]] | ||
| | | [[Wim Kan]] | ||
| [[VARA]] | | [[VARA]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1978 | ||
| [[Dagboek van een herdershond]] | | [[Dagboek van een herdershond]] | ||
| | | [[Willy van Hemert]] | ||
| [[KRO]] | | [[KRO]] | ||
| | | | ||
Regel 119: | Regel 119: | ||
| height="26" | 1979 | | height="26" | 1979 | ||
| [[AVRO's Puzzeluur]] | | [[AVRO's Puzzeluur]] | ||
| | | [[Jos Brink]] | ||
| [[AVRO]] | | [[AVRO]] | ||
| | | | ||
Regel 125: | Regel 125: | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height="26" | 1980 | | height="26" | 1980 | ||
| | | Oeuvreprijs | ||
| [[Martine Bijl]] | |||
| [[TROS]] | | [[TROS]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1981 | ||
| [[De fabriek]] | | [[De fabriek]] | ||
| | | Programmaprijs | ||
| [[TROS]] | | [[TROS]] | ||
| | | | ||
Regel 140: | Regel 140: | ||
| height="26" | 1982 | | height="26" | 1982 | ||
| [[Mensen zoals jij en ik]] | | [[Mensen zoals jij en ik]] | ||
| | | Programmaprijs | ||
| [[AVRO]] | | [[AVRO]] | ||
| | | | ||
Regel 147: | Regel 147: | ||
| height="26" | 1983 | | height="26" | 1983 | ||
| [[De weg]] | | [[De weg]] | ||
| | | [[Willy van Hemert]] | ||
| [[KRO]] | | [[KRO]] | ||
| | | | ||
Regel 154: | Regel 154: | ||
| height="26" | 1984 | | height="26" | 1984 | ||
| [[Zeg 'ns AAA]] | | [[Zeg 'ns AAA]] | ||
| | | [[Chiem van Houweninge]], [[Alexander Pola]] | ||
| [[VARA]] | | [[VARA]] | ||
| | | | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height=" | | height="26" | 1985 | ||
| [[Playback show]] | | [[Playback show]] | ||
| | | [[Henny Huisman]] | ||
| [[KRO]] | | [[KRO]] | ||
| | | | ||
Regel 168: | Regel 168: | ||
| height="26" | 1986 | | height="26" | 1986 | ||
| [[Wedden dat..? ]] | | [[Wedden dat..? ]] | ||
| | | [[Jos Brink]] | ||
| [[AVRO]] | | [[AVRO]] | ||
| | | | ||
Regel 175: | Regel 175: | ||
| height="26" | 1987 | | height="26" | 1987 | ||
| [[In de hoofdrol]] | | [[In de hoofdrol]] | ||
| | | [[Joop van den Ende]] | ||
| [[AVRO]] | | [[AVRO]] | ||
| | | | ||
Regel 182: | Regel 182: | ||
| height="26" | 1988 | | height="26" | 1988 | ||
| [[Surprise show]] | | [[Surprise show]] | ||
| | | [[Henny Huisman]] | ||
| [[KRO]] | | [[KRO]] | ||
| | | | ||
Regel 188: | Regel 188: | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height="26" | 1989 | | height="26" | 1989 | ||
| [[Doet | | [[Doet ie 't of doet ie 't niet]] | ||
| | | [[Peter Jan Rens]] | ||
| [[VARA]] | | [[VARA]] | ||
| | | | ||
Regel 196: | Regel 196: | ||
| height="26" | 1990 | | height="26" | 1990 | ||
| [[Ook dat nog!]] | | [[Ook dat nog!]] | ||
| | | Programmaprijs | ||
| [[KRO]] | | [[KRO]] | ||
| | | | ||
Regel 203: | Regel 203: | ||
| height="26" | 1991 | | height="26" | 1991 | ||
| [[Vrienden voor het leven]] | | [[Vrienden voor het leven]] | ||
| | | [[Joop van den Ende]] | ||
| [[RTL4]] | | [[RTL4]] | ||
| | | | ||
Regel 210: | Regel 210: | ||
| height="26" | 1992 | | height="26" | 1992 | ||
| [[Medisch Centrum West]] | | [[Medisch Centrum West]] | ||
| | | [[John de Mol]] | ||
| [[TROS]] | | [[TROS]] | ||
| | | | ||
Regel 216: | Regel 216: | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| height="26" | 1993 | | height="26" | 1993 | ||
| [[All you need is love ]] | | [[All you need is love]] | ||
| | | [[Robert ten Brink]] | ||
| [[VOO]] | | [[VOO]] | ||
| | | | ||
Regel 224: | Regel 224: | ||
| height="26" | 1994 | | height="26" | 1994 | ||
| [[Vrouwenvleugel]] | | [[Vrouwenvleugel]] | ||
| | | [[Joop van den Ende]] | ||
| [[RTL4]] | | [[RTL4]] | ||
| | | | ||
Regel 231: | Regel 231: | ||
| height="26" | 1995 | | height="26" | 1995 | ||
| [[Goede tijden slechte tijden]] | | [[Goede tijden slechte tijden]] | ||
| | | [[Joop van den Ende]] | ||
| [[RTL4]] | | [[RTL4]] | ||
| | | | ||
Regel 238: | Regel 238: | ||
| height="26" | 1996 | | height="26" | 1996 | ||
| [[Oppassen!!!]] | | [[Oppassen!!!]] | ||
| | | Programmaprijs | ||
| [[VARA]] | | [[VARA]] | ||
| | | | ||
Regel 245: | Regel 245: | ||
| height="26" | 1997 | | height="26" | 1997 | ||
| [[Baantjer]] | | [[Baantjer]] | ||
| | | Programmaprijs | ||
| [[RTL4]] | | [[RTL4]] | ||
| | | | ||
Regel 252: | Regel 252: | ||
| height="26" | 1998 | | height="26" | 1998 | ||
| [[Villa Felderhof ]] | | [[Villa Felderhof ]] | ||
| | | [[Rik Felderhof]] | ||
| [[NCRV]] | | [[NCRV]] | ||
| | | | ||
Regel 259: | Regel 259: | ||
| height="26" | 1999 | | height="26" | 1999 | ||
| [[Toen was geluk heel gewoon]] | | [[Toen was geluk heel gewoon]] | ||
| | | [[Zdenek Kraus]] | ||
| [[KRO]] | | [[KRO]] | ||
| | | | ||
Regel 266: | Regel 266: | ||
| height="26" | 2000 | | height="26" | 2000 | ||
| [[Westenwind]] | | [[Westenwind]] | ||
| | | [[Joop van den Ende]] | ||
| [[RTL4]] | | [[RTL4]] | ||
| | | | ||
Regel 273: | Regel 273: | ||
| height="26" | 2001 | | height="26" | 2001 | ||
| [[Spoorloos]] | | [[Spoorloos]] | ||
| | | [[Jutka Sallay]] | ||
| [[KRO]] | | [[KRO]] | ||
| | | | ||
Regel 280: | Regel 280: | ||
| height="26" | 2002 | | height="26" | 2002 | ||
| [[Kopspijkers]] | | [[Kopspijkers]] | ||
| | | [[Jack Spijkerman]] | ||
| [[VARA]] | | [[VARA]] | ||
| | | | ||
Regel 287: | Regel 287: | ||
| height="26" | 2003 | | height="26" | 2003 | ||
| [[Hart in aktie]] | | [[Hart in aktie]] | ||
| | | [[Wendy van Dijk]] | ||
| [[SBS6]] | | [[SBS6]] | ||
| | | | ||
Regel 294: | Regel 294: | ||
| height="26" | 2004 | | height="26" | 2004 | ||
| [[De Bauers]] | | [[De Bauers]] | ||
| | | [[Reinout Oerlemans]] | ||
| [[RTL4]] | | [[RTL4]] | ||
| | | | ||
Regel 301: | Regel 301: | ||
| height="26" | 2005 | | height="26" | 2005 | ||
| [[Gewoon Jan Smit]] | | [[Gewoon Jan Smit]] | ||
| | | [[Jan Smit]] | ||
| [[TROS]] | | [[TROS]] | ||
| | | | ||
Regel 308: | Regel 308: | ||
| height="26" | 2006 | | height="26" | 2006 | ||
| [[De Lama's]] | | [[De Lama's]] | ||
| | | [[Patrick Lodiers]] | ||
| [[BNN]] | | [[BNN]] | ||
| | | | ||
Regel 315: | Regel 315: | ||
| height="26" | 2007 | | height="26" | 2007 | ||
| [[De wereld draait door]] | | [[De wereld draait door]] | ||
| | | [[Matthijs van Nieuwkerk]] | ||
| [[VARA]] | | [[VARA]] | ||
| | | | ||
Regel 322: | Regel 322: | ||
| height="26" | 2008 | | height="26" | 2008 | ||
| [[Mooi! Weer de Leeuw]] | | [[Mooi! Weer de Leeuw]] | ||
| [[Paul de Leeuw]] | |||
| [[VARA]] | |||
| | | | ||
| [[ | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2009 | |||
| [[Gooische vrouwen]] | |||
| [[Linda de Mol]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2010 | |||
| [[De TV kantine]] | |||
| [[Irene Moors]], [[Carlo Boszhard]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2011 | |||
| [[Voetbal International]] | |||
| [[Wilfred Genee]] | |||
| [[RTL7]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2012 | |||
| [[The voice of Holland]] | |||
| [[Martijn Krabbé]], [[Wendy van Dijk]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2013 | |||
| [[Wie is de mol?]] | |||
| [[Art Rooijakkers]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2014 | |||
| [[Flikken Maastricht]] | |||
| [[Victor Reinier]], [[Angela Schijf]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2015 | |||
| [[SynDROOM]] | |||
| [[Johnny de Mol]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2016 | |||
| [[Floortje naar het einde van de wereld]] | |||
| [[Floortje Dessing]] | |||
| [[BNN]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2017 | |||
| [[Zondag met Lubach]] | |||
| [[Arjen Lubach]] | |||
| [[VPRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2018 | |||
| [[Beau Five Days Inside]] | |||
| [[Beau van Erven Dorens]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | | | ||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2019 | |||
| [[Chateau Meiland]] | |||
| [[Martien Meiland]] | |||
| [[SBS6]] | |||
| | |||
[[category:Prijzen]] | [[category:Prijzen]] |
Versie van 14 okt 2019 09:56
De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens het Televizier-ring gala. De prijs is georganiseerd door de Televizier gids en wordt sinds 1964 uitgereikt. In eerste instantie wordt er nog geen onderscheid gemaakt tussen programma's en televisie-persoonlijkheden. Later verschijnen er hiervoor andere prijzen die ook tijdens het gala worden uitgereikt. De winnaar wordt bepaald aan de hand van stemmen. Tot 1996 mogen alleen Televizier-lezers stemmen. Vanaf 1997 mag iedereen meestemmen en wordt de prijs een echte publieksprijs. Het Televizier-ring gala wordt op TV uitgezonden door de AVRO. In 2009 krijgt Mies Bouwman een Gouden Televizier Oeuvre Award.