Goudkust

Uit Beeld en Geluid Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken
Periode1996-2001
Beschikbaar in archiefBeeld en Geluid
Genredrama
Decennia1990-1999, 2000-2009
MediumTelevisie
TriviaTrivia
Leader (1996) Leader (2001)

Cast (1996)

Beschrijving

Derde Nederlandse soap. Intriges in de steenrijke Nederlandse kustgemeente Duinwijk tussen de families Zoomers, Van Cloppenburg, Hardebol en Verweijden. Uitgezonden tussen 11 maart 1996 en 28 februari 2001. Goudkust is de eerste Nederlandse soap waarin tijdsprongen zijn gemaakt. Dit is gedaan om na de zomerstop weer een frisse start te maken en meerdere nieuwe karakters en acteurs tegelijk te kunnen introduceren. Goudkust is tevens de eerste Nederlandse soapserie geweest die digitaal is opgenomen, het gaat hierbij om de laatste vijftig afleveringen.

De serie is bij verschillende omroepen uitgezonden, eerst bij SBS6, na een kort uitstapje naar FOX8 weer terug naar SBS6 en tot slot bij NET 5. Daarbij wordt ook van uitzendtijdstip gewisseld en is er gerommeld met het aantal afleveringen per week. Dit komt de kijkcijfers niet ten goede. In de allerlaatste aflevering, nummer 925, worden alle losse eindjes uit de verhaallijnen wel keurig aan elkaar geknoopt.

Makers

Producent Johan Nijenhuis (2001)

Creative producer Olga Madsen (1996)

Producer Vincent Schuurman (1999-2001)

Regie Idse Grotenhuis (1996), Robbert Vogtländer (1999-2001), Dennis Bots (2001), Ward Latiers (2001), Natasa Hanusová (2001)

Script supervisor Idse Grotenhuis (1999)

Verhaal Rogier Proper (1996), Marc Linssen (1996-1999), Olga Madsen (1996), Kennard Bos (1999), Anne Huizinga (1999-2001), Idse Grotenhuis (1999), Vincent Schuurman (1999-2001), Sabine van den Eynden (2001), Bernard van Sterkenburg (2001)

Scenario Martin van Steijn (1996), Ingrid van Berkum (1996), Ria Janssen (1996), Karin van der Meer (1996), Maarten Almekinders (1996), Cobi Peelen (1996), Desiree Duwel (1998-2000), Anne Huizinga (1999), Ralph Schippers (1999-2001), Kennard Bos (1999), Bernard van Sterkenburg (1999), Serge van Wijngaarden (1999), Jetske Vulsma (1999), Hella Jorritsma (1999), Sabine van den Eynden (2001), Elze Borst (2001), Melle Los (2001), Jantien van der Meer (2001), Martin van Steijn (2001)

Casting Harry Klooster (1996-2001)

Decorontwerp Annet Nederveld (1996-2001)

Productieleiding Willy Breebaart (1996), Remmelt Remmelts (1996), Daphne Ansems de Vries (1999), Jacqueline Sleeswijk (2001)

Assistentproducer Thuja Drontmann (1996), Susan van Herel (1999), Esther Bouw (2001)

Productieplanning Floris Bouwstra (1996), Rogier Visser (1999), Mike Reijen (2001)

Productiesecretariaat Marlies van Ree (1996), Sandra Cuypers(1999), saskia Kok (2001)

Opnameleiding Edith Andriesse (1996), Kaja Wolffers (1999), Ramon Swaas (2001), Raymond Kokken (2001)

Regie assistentie Susanne Engels (1996), Dennis Bots (1999), Wendy van Veen (2001), Mariëlle Diergaarde (2001)

Assistent Opnameleiding Kaja Wolffers (1996), Jochem Lindhout (1999), Harald Klan (2001)

Productieassistentie Alexander Blaauw (1996), Peter Wanschers (1996), Willem Mastenbroek (1999)

Assistent decorontwerp Stijn Severijn (1999), Odette Visser (2001)

Hoofd art department Pieter Brand (1996), Odette Visser (1999), Nathalie Brackelmann (2001)

Decorbouw Bert Looman (1996-2001)

Rekwisieten/Setdresser Gerard Loomans (1996), Erika Raab (1999), Dennis Luyf (2001), Madelon Koster (2001), Thomas Teijsse (2001)

Assitent setdresser Lynn van Eck (1996), Claudia Kalis (1999), Ilse van Gestel (2001), Saskia Tjho (2001)

Kledingontwerp Renée Deymann (1996-2001)

Kledingassistentie Annemarie Beeftink (1996), Hester Heidemann (1996), Nicole Verhaar (1999-2001), Ronny Platenkamp (1999), Monique Sprang (2001)

Make-up Winnie Gallis (1996), Dick Naastepad (1996), Karen Wirtz (1999-2001), Birgit van Dijk (1999-2001), Angelique Marshall (2001)

Projectmanager Pim Koster (1996)

Schakeltechnicus Jan Hoogervorst (1996)

Beeldtechnicus Wim Blommestein (1996)

Belichter Peter Dreuning (1996)

Belichtingstechnicus Martine van der Scheer (1996)

Camera Geert Lautenschutz (1996), Raymond Gallenkamp (1996), Mark de Vries

Geluid Kees Koot (1996), Peter Burghout (1996), Arno Vertegaal (1996), Edgar de Wild (1996)

Video-editor Bert Peijs (1996), Gerard Stempher (1999)

Lichtontwerp Ellemarthe Debeij (1996)

Buitenopname regie Hans Scheepmaker (1996), Ward Latiers (1999)

Leader muziek Edwin Schimscheimer (1996)

Muziek Edwin Schimscheimer (2001)

Muziek-editor Ruud-Jan Bos (1996-1999), Eloy Braun (2001)

SBS6

FOX8

NET5.

Cast

Mariët Zoomers - Femke-Anna Broere (1996), Froukje de Both (1999-2001)

Mary Zoomers - Adrienne Kleiweg (1996-1999)

Lisa Zoomer - Maureen du Toit (1996-1999)

Bert Zoomers - Joost Boer (1996-1999)

Irene Verweijden - Josefine van Asdonk (1996-1999), Esmée de la Bretonière (2001)

Sylvia Verweijden - Marianne Vloetgraven (1996-1999)

Anton Verweijden - Bob van Tol (1996)

Harm van Cloppenburg - Winston Gerschtanowitz (1996-1999), Arnost Kraus (2001)

Henri van Cloppenburg - Rutger Weemhoff (1996), Filip Bolluyt (1999-2001)

Desirée van Cloppenburg - Gepke Haakma (1996-2001)

Yvette van Cloppenburg - Betje Koolhaas (1999)

Jeroen van Cloppenburg - Koen Smit (1999-2001)

Pieter Hardebol - Edgar Wurfbain (1996)

Fie Hardenbol - Inger van Heijst (1996)

Gerard Hardebol - Lucas Dietens (1996)

Tim d'Harecourt - Michiel de Zeeuw (1996-1999)

Lennart Uytt den Boogert - David van Lunteren (1996)

Ralph Seebregts - Ezra van Groningen (1999)

Michiel van den Brink - Timon Moll (1999-2001)

Emma Verkuil - Corine Boon (1999)

Joost van den Abeelen - Richard Oerlemans (1999)

Nick Sterman - Roel Kyvelos (1999)

David Bergman - Sander de Heer (2001)

Sophie Bergman - Viviënne van den Assem (2001)

Eva Prins - Lieke van Lexmond (1999-2001)

Bibi Zuidgeest - Jasmine Sendar (1999-2001)

Junior Zuidgeest - Elcon Fleur (1999-2001)

Aaron Zuidgeest - John Serkei (2001)

Bo Donkers - Ellemiek Vermolen (2001)

Sam Amarani - Mohammed Chaara (2001)


Benjamin Frederikse - Dick Woudenberg (1996)

Ron Lohman - Guido van Hulzen (1996)

Robert van Galen - Sander de Heer (1996)

Lucas Piersma - Rein Edzard (1996)

Butler Edward - Dick Wempe (1996-2001)

Maurits Odijk - Marc Hazewinkel (1999)

Maria Weevers - Monique Sluyter (1999)

Bernard de Graaf - Hans Zuydveld (1999)

Simone van Aemstel - Judith Ansems (1999)

PK van Nispen - Robin Rienstra (2001)

Beer van Nispen - Koert-Jan de Bruijn (2001)

Alex Visser - Ingeborg Ansing (2001)

Tijmen Visser - Joris Putman (2001)