Overzicht eindexamenfilms Nederlandse Film en Televisie Academie

Uit Beeld en Geluid Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken

De Nederlandse Film en Televisie Academie (NFTA) biedt sinds 1958 een vierjarige opleiding voor scenario, draaiboek en filmhandel. De opleiding wordt afgerond met het maken van een eindexamenfilm. De Tuschinski Award, beschikbaar gesteld door Pathé, wordt jaarlijks toegekend aan de regisseur van de beste eindexamenfilm.


Overzicht van de films

Jaar Titel Regisseur Prijs
1984 Emma Zunz Peter Delpeut Tuschinski Award
1985 Weladam Paolo Pistolesi Tuschinski Award
1986 Twee Gert de Graaff Tuschinski Award
1987 Deja vu Jorge Hoogland Tuschinski Award
1988 Zinderend Paula van der Oest Tuschinski Award
1989 Bijlmerbloemen Christine Nevejan Tuschinski Award
1989 Home away from home Marjoleine Boonstra  
1989 Valkyr Frank Schots  
1990 De finale Joram Lürsen Tuschinski Award
1991 De tranen van Maria Machita Paul Ruven Tuschinski Award
1992 Memorias sin batallas y otros muertos Nathalie Alonso Casale Tuschinski Award
1993 Horror vacui Boris Paval Conen Tuschinski Award
1994 Djinn Dana Nechushtan Tuschinski Award
1995 Sneeuwwitje Jelka Anhalt Tuschinski Award
1996 Lap rouge Lodewijk Crijns Tuschinski Award
1997 Dame met het witte hoedje Aliona van der Horst Tuschinski Award
1998 Weekend Nanouk Leopold Tuschinski Award
1999 Het lege nest Jesse de Jong Tuschinski Award
2000 Tinus en Henkie Jeroen Annokkée Tuschinski Award
2001 Chalk Diederik van Rooijen  
2001 De Bovenman Deirdre Boer  
2001 De laatste dag van Alfred Maassen David Lammers Tuschinski Award
2001 Hi5ive William Aerts  
2001 Isabelle Tim Oliehoek  
2001 Jana Joke Liberge  
2001 Kids in control Eveline Welschen  
2001 Obermans aktie Pieterjan Wouda  
2001 Paradiso Janice Pierre  
2001 Pas de quatre Coleta Valkenburg  
2001 Rhombos Ester Eva Damen  
2001 Sissie's lost Rick Stout  
2001 Westwood loves you Chris Westendorp  
2002 Barry H. Sheng Yong Cheng  
2002 Die woestijn en die gieter Anna-Lynne E. Marais  
2002 Gaatjes Marco Knijnenburg Tuschinski Award
2002 Hockeyen op dinsdagmiddag Margien Rogaar  
2002 Meisje jongen ijsje Margien Rogaar  
2002 Mustang Janneke van Heesch  
2002 Nolocha Abdi Ismail Jama  
2002 Paul/Julia Mike Brooker  
2002 Pek Marco Knijnenburg  
2002 Strike Anouska Corbeau  
2002 The Champ Tim Oliehoek  
2002 Vakantiefilm BV Allard Westenbrink  
2002 Zephyr Dennis Kleyn  
2003 Anderland Arne Toonen  
2003 Bling Bling Martijn Winkler  
2003 Egofixe Fedor Sendak Limperg  
2003 Faja Arne Toonen  
2003 Heritage Arch Khetagouri  
2003 Kramers Crisis Thomas Korthals Altes  
2003 Mooie Judy Roel Welling  
2003 Schemer Erwin van den Eshof  
2003 Scheppers Chai Locher  
2003 Sintezza Saskia van den Heuvel  
2003 Stand up Martijn Winkler  
2003 Untertage Jiska Rickels Tuschinski Award
2003 Vandaag Mark Weistra  
2003 Vrouwenvlees Erwin van den Eshof  
2004 Baby Blues Tami Ravid  
2004 Balverliefd Bob Wilbers  
2004 Bewogen verhalen Joeri Bleumer  
2004 Canada Harm van der Sanden  
2004 Dushi Lisa Boerstra  
2004 Leny Tami Ravid  
2004 Nasi Nils Mooij  
2004 Over rozen Remy van Heugten Tuschinski Award
2004 Requiem fur eine freundin Mischa Kroes  
2004 Rozenstein Maaike J. Knippen  
2004 The quiet one Danyael Sugawara  
2004 The unweaving Emil van Zuylen  
2004 Touch Taiwan Taco Kist  
2004 Vechters Barbara Makkinga, Ivan Mikulic  
2005 Dochters Marleen Jonkman  
2005 Docklands Jessie van Vreden, Ties Schenk  
2005 Docklands Ties Schenk  
2005 Een ingewikkeld verhaal, eenvoudig verteld Jaap van Heusden  
2005 En nu ik Wout Conijn Tuschinski Award
2005 Grip Jessie van Vreden  
2005 Hold the line Sem Assink  
2005 Lena Ruth Bader  
2005 Mokum Harm van der Sanden  
2005 Nachtwaker Mark Weistra  
2005 Remote controlled Lourens Blok  
2005 Suicideholiday David Verbeek  
2005 The beast in me Bartele van der Meer  
2005 Vivre Désirée Delauney  
2005 Who buried Paul McCartney? Wouter van Opdorp  
2005 Ziezoo Joeri Bleumer  
2006 Amen Camiel Zwart  
2006 Babysitter Bartele van der Meer  
2006 Borderline Camiel Zwart  
2006 De ontgoocheling Max Porcelijn  
2006 Doel leeft Tom Fassaert  
2006 Dolen Ayten Karatas  
2006 Gargouille Joris van den Berg  
2006 Grijsgedraaid Ina van Beek  
2006 Hardcore Vincent Zelm  
2006 Liefde, dood & luchtgitaar Lourens Blok  
2006 Muskus Rutger Veenstra  
2006 Otzenrath, last day Martijn Smits  
2006 Somnium Jesse Hovestreijdt  
2006 Sssshht! Joris van den Berg  
2006 Teer Sacha Polak  
2006 Van Gogh los Pierre Rezus  
2006 Wolf Joris Hoebe  
2006 Zo is dat Elizabeth Rocha Salgado Tuschinski Award
2007 Basilicum & brandnetels Leyla Everaers  
2007 Bomber Ivan Barbosa Santos  
2007 Catch-22 Ane Ose  
2007 Color me bad Hesdy Lonwijk  
2007 De wereld volgens Wagner Eva Pelt  
2007 Gödel Igor Kramer  
2007 Moeders mooiste Nadine Kuipers  
2007 Nowe Pokolenie - Nieuwe generatie Michiel Vaanhold  
2007 Papa is weg… en ik wilde nog wat vragen Marijn Frank Tuschinski Award
2007 Pijn Iván López Núñez  
2007 Rollercoaster Hjalmar Ilmer  
2007 Schemeren Jenneke Boeijink  
2007 Things last Constant Hoeven  
2007 Vrij zijn Mirko Dreiling  
2008 Avonturen in de avonduren Leyla Everaers  
2008 Daglicht Michiel Rummens  
2008 Down to earth Michiel Wouters  
2008 Drang Sacha Polak  
2008 Gaandeweg Margot Schaap Tuschinski Award
2008 Het geheim van Boccherini Carine Bijlsma  
2008 Luca Hanne van Asten  
2008 Overgave Joanna Wesseling  
2008 Pjotr - Brieven uit de Goelag Jan Jaap Kuiper  
2008 Uitzicht Rogier Hesp  
2008 Waterstand Dries Meinema  
2008 Wie niet weg is, is gezien Beri Shalmashi  
2008 Wij gaan nergens naar toe Josefien Hendriks  
2009 Altijd 19 Stephane Kaas  
2009 Baba Jeroen van Velzen  
2009 Bingo Timur Ismailov Tuschinski Award
2009 Blijf bij me, weg Paloma Aguilera Valdebenito  
2009 Brul van de leeuw Thijs Schreuder  
2009 De herinnering en daarna Nelleke Koop  
2009 Hawkes Winfred Heerebeek, Matthijs Joor  
2009 Het mysterie van de volle maan Jeffrey De Vore  
2009 Iliriana - Just when you think it's over, it begins Ernest Meholli  
2009 In een vergeten moment Menno Otten  
2009 Jacco's film Daan Bakker  
2009 Sacha draait Sara Verweij  
2009 TZIRK Nova van Dijk  
2009 Wes Peter Hoogendoorn  
2010 8 HOOG Galed Hamed  
2010 Afrika Lotte Hoeksema  
2010 Boos Dennis Lubbers  
2010 De schaduw van Bonifatius Thijs Schreuder  
2010 Devotie Johannes Hogebrink  
2010 Dicht bij mij vandaan Martijn de Jong  
2010 Homerun Anna van Keimpema  
2010 Met de dag Ben Brand  
2010 MO Eché Janga Tuschinski Award
2010 Ons sal altyd vriende bly Hans Busstra  
2010 Rumah Tua Lizette Mataheru  
2010 Winterslaap in Lukomir Niels van Koevorden  
2010 Wraak Joost Reijmers