Beeld en Geluid IDFA Award for Dutch Documentary

Uit Beeld en Geluid Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken

Vanaf 2009 kent het IDFA de IDFA Award for Dutch Documentary. In september 2014 wordt bekendgemaakt dat Beeld en Geluid de IDFA Competition for Dutch Documentary, waarin Nederlandse documentaires zijn opgenomen, adopteert. De films in deze competitie beleven tijdens het IDFA hun wereldpremière en dingen mee naar de Beeld en Geluid IDFA Award for Dutch Documentary, bestaande uit een geldbedrag en een sculptuur.

IDFA Competition for Dutch Documentary 2014

Regisseur Titel Opmerking
Oeke Hoogendijk The new Rijksmuseum - the film winnaar  
Heddy Honigmann Around the world in 50 concerts  
Hella de Jonge Don't lose heart  
Katelijne Schrama Georgica  
Walter Grotenhuis, Cinta Forger Ghosts from the past (Spoken van Viggo)  
Rudolf van den Berg Hamartia - more or less Louis van Gasteren  
Ramón Gieling Home  
Geertjan Lassche Killers slope  
Gülsah Dogan Naziha's Spring  
Peter Lataster, Petra Lataster-Czisch The need to dance  
Alexander Oey Pekka  
Kasper Verkaik Plaza Man  
Jos de Putter Solo - out of a dream  
Ineke Smits Stand by your president  
Morgan Knibbe Those who feel the fire burning  

IDFA Competition for Dutch Documentary 2015

Regisseur Titel Opmerking
Ester Gould A strange love affair with ego winnaar  
Suzanne Raes Boudewijn de Groot - come closer  
Walther Grotenhuis, Cinta Forger A boy's dream  
John Appel Eritrea Stars  
Tom Fassaert A family affair  
Catherine van Campen Garage 2.0  
Sophia Luvara Inside the Chinese Closet  
Pieter van Huystee Jheronimus Bosch, touched by the devil  
Yan Ting Yuen Mr. Hu and the temple  
Meral Uslu My cancer  
Sjors Swierstra The world according to monsieur Khiar  

IDFA Competition for Dutch Documentary 2016

Regisseur Titel Opmerking
Reber Dosky Radio Kobani winnaar  
Ditteke Mensink The Claim, the Search for Stolen Art from WWII - De Claim - zoektocht naar roofkunst uit de Tweede Wereldoorlog  
Joris Postema Daan's Inheritance - De erfenis  
Dirk Jan Roeleven The European - De Europeaan  
Laetitia Schoofs Fallen Flowers Thick Leaves  
Ingeborg Jansen A Greek winter - Griekse winter  
Coco Schrijber How to meet a mermaid - Ontmoet een zeemeermin  
Petra Lataster-Czisch en Peter Lataster Miss Kiet's children - De kinderen van Juf Kiet  
Jascha de Wilde en Ben Hendriks Passage, a boat movie - Passage  
Sjoerd Oostrik A quiet place - Hier is het nooit stil  
Guido Hendrikx Stranger in Paradise  
Erik Lieshout To stay alive - a method  
Dennis Alink Unknown Brood  
Marco de Stefanis Waiting for Giraffes - Giraffen  
Catherine van Campen Zaatari Djinn