Marconi Award

Uit Beeld en Geluid Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken

In 1996 roept het tijdschrift Broadcast Magazine de radioprijs Marconi Award in het leven. De award is vernoemd naar Guglielmo Marconi. Hij heeft in 1895 de draadloze telegrafie uitgevonden en staat hiermee bekend als de uitvinder van de radio.

Een vakjury bepaalt welke persoon of welke zender de award mag ontvangen. Deze vakjury bestaat uit vertegenwoordigers van de commerciële en publieke radiozenders en de omroepvakpers.

Vanaf 2010 worden de Marconi Awards uitgereikt tijdens het Radiogala van het Jaar, tegelijktijdig met de publieksprijzen voor radio, de Zilveren RadioSterren voor Man en Vrouw en de Gouden RadioRing.

Winnaars 1996

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Sky Radio Radiozender Sky Radio
Frits Spits Presentator KRO
Steen en been show Amusement VARA
Met het oog op morgen Informatief NOS

Winnaars 1997

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 2 Radiozender Radio 2
Frits Spits Presentator KRO
Frits Spits Radioman KRO
Jetske van Staa Radiovrouw AVRO
Harmke Pijpers Radiostem VARA
Spijkers met koppen Amusement VARA
Radio 1 Journaal Informatief NOS

Winnaars 1998

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 1 Radiozender Radio 1
Alfred Lagarde Radioman VOO
Evers staat op Amusement KRO
Met het oog op morgen Informatief NOS

Winnaars 1999

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 2 Radiozender Radio 2
Willem Duys Radioman AVRO
Clairy Polak Programmamaker VARA
Jos Bergenhenegouwen Radiostem Diverse
Tijd voor twee Amusement KRO
Radio 1 Journaal Informatief NOS

Winnaars 2000

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 2 Radiozender Radio 2
Edwin Evers Radiopersonality Radio 538
Erik de Zwart Radioman Radio 538
Rob Trip Radiostem NOS
Spijkers met koppen Amusement VARA
Radio Oost Informatief Radio Oost

Winnaars 2001

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 2 Radiozender Radio 2
Sjors Fröhlich Programmamaker NCRV
Kees Toering Radioman Radio 2
Arend Langenberg Radiostem Sky Radio
Cappuccino Amusement NCRV
Langs de lijn Informatief NOS

Winnaars 2002

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 538 Radiozender Radio 538
Edwin Evers Programmamaker Radio 538
Paul van der Lugt Radioman 3FM
Harmke Pijpers Radiostem AVRO
Ruuddewild.nl Amusement BNN
3FM Nieuws Informatief 3FM

Winnaars 2003

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Niet uitgereikt Radiozender
Giel Beelen Programmamaker 3FM
Ton Lathouwers Radioman Sky Radio
Ron Stoeltie Radiostem Radio 2
Top 2000 Amusement Radio 2
Stand.nl Informatief NCRV

Winnaars 2004

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 538 Radiozender Radio 538
Kunststof Beste radioprogramma NPS
Tijs van den Brink Beste presentator EO
Michiel Veenstra Aanstormend talent Radio Veronica
Tom Mulder Oeuvre Award Radio 10 Gold

Winnaars 2005

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 10 Gold Radiozender Radio 10 Gold
3FM Darfur Actie Beste radioprogramma 3FM
Giel Beelen Beste presentator 3FM
Sander Lantinga Aanstormend talent 3FM
Rob Stenders Oeuvre Award Yorin FM

Winnaars 2006

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
3FM Radiozender 3FM
Evers staat op Beste radioprogramma Radio 538
Giel Beelen Beste presentator 3FM
Timur Perlin Aanstormend talent Caz!
Wessel van Diepen Oeuvre Award Radio 538
iCAZ Party Inoovatie Award Caz!

Winnaars 2007

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
3FM Radiozender 3FM
GIEL Beste radioprogramma 3FM
Giel Beelen Beste presentator 3FM
Domien Verschuuren Aanstormend talent 3FM
Ferry Maat Oeuvre Award Radio Veronica
V-Radio Inoovatie Award Veronica Radioschool

Winnaars 2008

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Q-Music Radiozender Q-Music
On the move Beste radioprogramma BNR Nieuwsradio
Rob Trip Beste presentator NOS
Bart Arens Aanstormend talent 3FM
Frits Spits Oeuvre Award Radio 2

Winnaars 2009

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 538 Radiozender Radio 538
Top 40 Beste radioprogramma Radio 538
Edwin Evers Beste presentator Radio 538
Annemieke Schollaardt Aanstormend talent 3FM
Erik de Zwart Oeuvre Award Radio Veronica

Winnaars 2010

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
3FM Radiozender 3FM
Mattie Valk Aanstormend talent Q-Music
Jeroen van Inkel Oeuvre Award Q-Music

Winnaars 2011

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
BNR Nieuwsradio Radiozender BNR Nieuwsradio
Sander Hoogendoorn Aanstormend talent 3FM
Lex Harding Oeuvre Award  

Winnaars 2012

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 1 Radiozender Radio 1
Barend van Deelen Aanstormend talent 3FM
Wijnand Speelman Aanstormend talent 3FM
Felix Meurders Oeuvre Award  

Winnaars 2013

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Sky Radio Radiozender 3FM
Angelique Houtveen Aanstormend talent Radio 6 FunX
Peter van Bruggen Oeuvre Award  

Winnaars 2014

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Igmar Felicia Aanstormend talent Slam!FM
Jack van Gelder Impact Award
Edwin Evers Oeuvre Award  

Winnaars 2015

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Q-music Radiozender Radio 2
Ruud de Wild Oeuvre Award
Herman Hofman Aanstormend Talent 3FM, KX Radio
Coen Swijnenberg Impact Award 3FM, Radio 538
Sander Lantinga Impact Award 3FM, Radio 538

Winnaars 2016

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 538 Radiozender
Eva Cleven Aanstormend talent FunX/VPRO
Radio 1 Sportzomer Impact Award
Tineke de Nooij Oeuvre Award

Winnaars 2017

Winnaar Categorie Omroep/Radiozender
Radio 10 Radiozender
Joost Swinkels Aanstormend talent Qmusic
Roosmarijn Reijmer Impact Award
Adam Curry Oeuvre Award