Gouden Televizier-Ring: verschil tussen versies
Uit B&G Wiki
(Nieuwe pagina aangemaakt met 'De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens de Televizier-ring gala. De prijs is georganiseerd door de ''Tele...') |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(30 tussenliggende versies door 8 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens | De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens het [[Televizier-ring gala]]. De prijs is georganiseerd door de ''Televizier'' gids en wordt sinds 1964 uitgereikt. In eerste instantie wordt er nog geen onderscheid gemaakt tussen programma's en televisie-persoonlijkheden. Later verschijnen er hiervoor andere prijzen die ook tijdens het gala worden uitgereikt. De winnaar wordt bepaald aan de hand van stemmen. Tot 1996 mogen alleen Televizier-lezers stemmen. Vanaf 1997 mag iedereen meestemmen en wordt de prijs een echte publieksprijs. Het ''Televizier-ring gala'' wordt op TV uitgezonden door de [[AVRO]]. In 2009 krijgt [[Mies Bouwman]] een [[Gouden Televizier Oeuvre Award]]. | ||
===Winnaars=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- style="font-weight:bold" valign="top" | |||
| width="36" height="13" | Jaar | |||
| width="124" | Titel | |||
| width="100" | Prijs uitgereikt aan | |||
| width="73" | Zendg. | |||
| width="84" | Opmerking | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1964 | |||
| [[Stiefbeen en zoon]] | |||
| [[Max Douwes]] | |||
| [[NCRV]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1965 | |||
| [[One man show, Toon Hermans]] | |||
| [[Toon Hermans]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1966 | |||
| [[Zo is het toevallig ook nog eens een keer]] | |||
| Programmaprijs | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1967 | |||
| [[Ja zuster, nee zuster]] | |||
| [[Leen Jongewaard]] | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1968 | |||
| niet uitgereikt | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1969 | |||
| [[Fabeltjeskrant]] | |||
| [[Chanowski Productions]] | |||
| [[NOS]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1970 | |||
| [['t Schaep met de 5 pooten]] | |||
| [[Joes Odufré]] | |||
| [[KRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1971 | |||
| [[De kleine waarheid]] | |||
| [[Willeke Alberti]] | |||
| [[NCRV]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1972 | |||
| [[Een van de acht]] | |||
| [[Mies Bouwman]] | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1973 | |||
| [[BB-kwis]] | |||
| [[Berend Boudewijn]] | |||
| [[KRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1974 | |||
| [[Voor de vuist weg]] | |||
| [[Willem Duys]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1975 | |||
| [[Dag dag heerlijke lach]] | |||
| [[André van Duin]] | |||
| [[TROS]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1976 | |||
| Niet uitgereikt | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1977 | |||
| [[Oudejaarsconference 1977]] | |||
| [[Wim Kan]] | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1978 | |||
| [[Dagboek van een herdershond]] | |||
| [[Willy van Hemert]] | |||
| [[KRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1979 | |||
| [[AVRO's Puzzeluur]] | |||
| [[Jos Brink]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1980 | |||
| Oeuvreprijs | |||
| [[Martine Bijl]] | |||
| [[TROS]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1981 | |||
| [[De fabriek]] | |||
| Programmaprijs | |||
| [[TROS]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1982 | |||
| [[Mensen zoals jij en ik]] | |||
| Programmaprijs | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1983 | |||
| [[De weg]] | |||
| [[Willy van Hemert]] | |||
| [[KRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1984 | |||
| [[Zeg 'ns AAA]] | |||
| [[Chiem van Houweninge]], [[Alexander Pola]] | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1985 | |||
| [[Playback show]] | |||
| [[Henny Huisman]] | |||
| [[KRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1986 | |||
| [[Wedden dat..? ]] | |||
| [[Jos Brink]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1987 | |||
| [[In de hoofdrol]] | |||
| [[Joop van den Ende]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1988 | |||
| [[Surprise show]] | |||
| [[Henny Huisman]] | |||
| [[KRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1989 | |||
| [[Doet ie 't of doet ie 't niet]] | |||
| [[Peter Jan Rens]] | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1990 | |||
| [[Ook dat nog!]] | |||
| Programmaprijs | |||
| [[KRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1991 | |||
| [[Vrienden voor het leven]] | |||
| [[Joop van den Ende]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1992 | |||
| [[Medisch Centrum West]] | |||
| [[John de Mol]] | |||
| [[TROS]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1993 | |||
| [[All you need is love]] | |||
| [[Robert ten Brink]] | |||
| [[VOO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1994 | |||
| [[Vrouwenvleugel]] | |||
| [[Joop van den Ende]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1995 | |||
| [[Goede tijden slechte tijden]] | |||
| [[Joop van den Ende]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1996 | |||
| [[Oppassen!!!]] | |||
| Programmaprijs | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1997 | |||
| [[Baantjer]] | |||
| Programmaprijs | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1998 | |||
| [[Villa Felderhof ]] | |||
| [[Rik Felderhof]] | |||
| [[NCRV]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 1999 | |||
| [[Toen was geluk heel gewoon]] | |||
| [[Zdenek Kraus]] | |||
| [[KRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2000 | |||
| [[Westenwind]] | |||
| [[Joop van den Ende]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2001 | |||
| [[Spoorloos]] | |||
| [[Jutka Sallay]] | |||
| [[KRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2002 | |||
| [[Kopspijkers]] | |||
| [[Jack Spijkerman]] | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2003 | |||
| [[Hart in aktie]] | |||
| [[Wendy van Dijk]] | |||
| [[SBS6]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2004 | |||
| [[De Bauers]] | |||
| [[Reinout Oerlemans]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2005 | |||
| [[Gewoon Jan Smit]] | |||
| [[Jan Smit]] | |||
| [[TROS]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2006 | |||
| [[De Lama's]] | |||
| [[Patrick Lodiers]] | |||
| [[BNN]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2007 | |||
| [[De wereld draait door]] | |||
| [[Matthijs van Nieuwkerk]] | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2008 | |||
| [[Mooi! Weer de Leeuw]] | |||
| [[Paul de Leeuw]] | |||
| [[VARA]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2009 | |||
| [[Gooische vrouwen]] | |||
| [[Linda de Mol]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2010 | |||
| [[De TV kantine]] | |||
| [[Irene Moors]], [[Carlo Boszhard]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2011 | |||
| [[Voetbal International]] | |||
| [[Wilfred Genee]] | |||
| [[RTL7]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2012 | |||
| [[The voice of Holland]] | |||
| [[Martijn Krabbé]], [[Wendy van Dijk]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2013 | |||
| [[Wie is de mol?]] | |||
| [[Art Rooijakkers]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2014 | |||
| [[Flikken Maastricht]] | |||
| [[Victor Reinier]], [[Angela Schijf]] | |||
| [[AVRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2015 | |||
| [[SynDROOM]] | |||
| [[Johnny de Mol]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2016 | |||
| [[Floortje naar het einde van de wereld]] | |||
| [[Floortje Dessing]] | |||
| [[BNN]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2017 | |||
| [[Zondag met Lubach]] | |||
| [[Arjen Lubach]] | |||
| [[VPRO]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2018 | |||
| [[Beau Five Days Inside]] | |||
| [[Beau van Erven Dorens]] | |||
| [[RTL4]] | |||
| | |||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2019 | |||
| [[Chateau Meiland]] | |||
| [[Martien Meiland]] | |||
| [[SBS6]] | |||
| | |||
[[category:Prijzen]] |
Versie van 14 okt 2019 09:56
De Gouden Televizier-Ring is een publieksprijs voor televisieprogramma's die wordt uitgereikt tijdens het Televizier-ring gala. De prijs is georganiseerd door de Televizier gids en wordt sinds 1964 uitgereikt. In eerste instantie wordt er nog geen onderscheid gemaakt tussen programma's en televisie-persoonlijkheden. Later verschijnen er hiervoor andere prijzen die ook tijdens het gala worden uitgereikt. De winnaar wordt bepaald aan de hand van stemmen. Tot 1996 mogen alleen Televizier-lezers stemmen. Vanaf 1997 mag iedereen meestemmen en wordt de prijs een echte publieksprijs. Het Televizier-ring gala wordt op TV uitgezonden door de AVRO. In 2009 krijgt Mies Bouwman een Gouden Televizier Oeuvre Award.