Overzicht Omroepers per zendgemachtigde: verschil tussen versies
Uit B&G Wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
| Regel 103: | Regel 103: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:. | | width="150" | [[Afbeelding:GerritVonk1951.JPG|thumb|[[Gerrit Vonk]]<br>eerste televisie-uitzending]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:TanjaKoen1956.jpg|thumb|[[Tanja Koen]]<br>1951-1962]] | | width="150" | [[Afbeelding:TanjaKoen1956.jpg|thumb|[[Tanja Koen]]<br>1951-1962]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:ElsBuitendijk1962.jpg|thumb|[[Els Buitendijk]]<br>1961-1966/1972-1974]] | | width="150" | [[Afbeelding:ElsBuitendijk1962.jpg|thumb|[[Els Buitendijk]]<br>1961-1966/1972-1974]] | ||
| Regel 157: | Regel 157: | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:AndréAccord1997.jpg|thumb|[[André Accord]]<br>1995-1998]] | | width="150" | [[Afbeelding:AndréAccord1997.jpg|thumb|[[André Accord]]<br>1995-1998]] | ||
|} | |||
===RTL-Véronique=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- valign="top" | |||
| width="150" | [[Afbeelding:CarolineTensen1989.jpg|thumb|[[Caroline Tensen]]<br>1989]] | |||
| width="150" | [[Afbeelding:IreneMoors1989.jpg|thumb|[[Irene Moors]]<br>1989]] | |||
| width="150" | [[Afbeelding:ManonThomas1989.jpg|thumb|[[Manon Thomas]]<br>1989-1990]] | |||
|- valign="top" | |||
| width="150" | [[Afbeelding:MarietteBruggeman1989.jpg|thumb|[[Mariëtte Bruggeman]]<br>1989]] | |||
| width="150" | [[Afbeelding:PaulineDekker1989.jpg|thumb|[[Pauline Dekker]]<br>1989-1990]] | |||
|} | |} | ||
Versie van 17 mrt 2009 10:14
Nederlandse televisieomroepsters (oktober 1951 - september 2000)
Op dinsdag 2 oktober 1951 gaat de allereerste televisie-uitzending de lucht in. Het eerste programma wordt aangekondigd door journaliste Jeanne Roos. Daarna volgt een stoet aan omroepsters en omroepers. De TROS neemt op vrijdag 1 september 2000 als laatste publieke omroep afscheid van de omroep(st)ers. Ze zijn verdrongen door de leaders, logo's, graphics en computeranimaties.
Alle omroep(st)ers zijn chronologisch per omroep gerangschikt.
AVRO
![]() 1951-1952 |
1952-196x |
![]() jaren 50 |
![]() 1959-1976 |
1968-1969 |
1968-1975 |
![]() 1969-1975 |
1975-1976 |
1976-1989 |
![]() 1976-1981 |
1976-1979 |
1979-1985 |
![]() 1985-1989 |
![]() 1983-1985 |
![]() 1985-1990 |
1988-1991 |
1990-1991 |
1989-1992 |
![]() 1989-1992 |
1991-1992 |
EO
![]() 1971-1991 |
1984-1996 |
1984-1996 |
![]() 1971-1980 |
![]() 1977-1996 |
1991-1996 |
![]() 1977-1983 |
IKON
![]() 1960-1988 |
![]() jaren 80 |
KRO
1951-1954 |
1954-1966 |
1963-1967 |
![]() 1969-1989 |
![]() 197x-1980 |
![]() 1980-1985 |
![]() 1978-1984 |
![]() 1982-1989 |
1984-1988 |
![]() 197x-1990 |
1988-1992 |
1990-1992 |
1985-1992 |
NCRV
eerste televisie-uitzending |
![]() 1951-1962 |
![]() 1961-1966/1972-1974 |
jaren 60 |
1969-1984 |
![]() 1973-1982 |
1975-1991 |
![]() 1982-1992 |
1984-1991 |
![]() 1988-1991 |
![]() jan 1992 - sept 1992 |
![]() jan 1992 - sept 1992 |
NIK - Menora
![]() 1981 |
NOS & School TV
![]() eerste televisie-uitzending |
![]() jaren 50 |
1966-1998 |
1967-1974 |
![]() 1970-1981 |
![]() 1973-1989 |
1973-1988 |
1974-1979 |
gastomroepster in 1976 |
![]() 1984-1995 |
![]() 1990-1998 |
![]() 1992-1998 |
![]() 1995-1998 |
RTL-Véronique
![]() 1989 |
![]() 1989 |
![]() 1989-1990 |
1989 |
![]() 1989-1990 |
RVU
1983-1988 |
TROS
1966-1977 |
eind jaren 60/begin jaren 70 |
![]() 197x-1980 |
![]() 1973-1979 |
1978-1982 |
![]() 1979-1984 |
1980-1996 |
![]() 1982-1986 |
1984-1989 |
![]() 1986-1988 |
![]() 1987-1988 |
1988-1992 |
![]() 1989-1990 |
1990-1994 |
1991-1995 |
![]() 1993-2000 |
1995-1998 |
![]() 1995-1998 |
1998-2000 |
Teleac
![]() 1979-1983 |
VARA
1959-1989 |
![]() 1964-1987 |
1961-1972 |
![]() 197x-1982 |
![]() 1983-1987 |
1987-1993 |
1988-1991 |
![]() 1989-1992 |
jan 1993 - aug 1993 |
Veronica
![]() 1976-1990 |
1977-1980 |
![]() 1980-1985 |
1983-1992 |
![]() 1984-1985 |
1985-2001 |
![]() 1986-1989 |
1988-1993 |
1989-1993 |
![]() 1989-1990 |
1991-1996 |
![]() 1993-1996 |
VPRO
1952-1969 |
![]() 1978 |





























































