Overzicht Omroepers per zendgemachtigde: verschil tussen versies
| Regel 334: | Regel 334: | ||
<br clear='all'> | <br clear='all'> | ||
====TV-Noordzee==== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- valign="top" | |||
| width="150" | [[Afbeelding:Marian Bierenbroodspot (1964).jpg|thumb|[[Marian Bierenbroodspot]]<br>1964]] | |||
| width="150" | [[Afbeelding:Hetty Bannink (1964).jpg|thumb|[[Hetty Bannink]]<br>1964]] | |||
|} | |||
====TROS==== | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:MarySchuurman1976.jpg|thumb|[[Mary Schuurman]]<br>1966-1977]] | | width="150" | [[Afbeelding:MarySchuurman1976.jpg|thumb|[[Mary Schuurman]]<br>1966-1977]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:MoniquevanErp1978.jpg|thumb|[[Monique van Erp]]<br>197x-1980]] | | width="150" | [[Afbeelding:MoniquevanErp1978.jpg|thumb|[[Monique van Erp]]<br>197x-1980]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:HeinvanNievelt1978.jpg|thumb|[[Hein van Nievelt]]<br>1973-1979/1991]] | |||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:AnnekeBakker1980.jpg|thumb|[[Anneke Bakker]]<br>1978-1982]] | | width="150" | [[Afbeelding:AnnekeBakker1980.jpg|thumb|[[Anneke Bakker]]<br>1978-1982]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:TROSOmroepster1978.jpg|thumb|[[Annet de Lange]]<br>1978]] | | width="150" | [[Afbeelding:TROSOmroepster1978.jpg|thumb|[[Annet de Lange]]<br>1978]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:TinekeVerburg1980.jpg|thumb|[[Tineke Verburg]]<br>1979-1984]] | |||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:AnitaRosenboom1979.jpg|thumb|[[Anita Rosenboom]]<br>1979-1980]] | | width="150" | [[Afbeelding:AnitaRosenboom1979.jpg|thumb|[[Anita Rosenboom]]<br>1979-1980]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:Ellen Brusse (1984).jpg|thumb|[[Ellen Brusse]]<br>1980-1996]] | | width="150" | [[Afbeelding:Ellen Brusse (1984).jpg|thumb|[[Ellen Brusse]]<br>1980-1996]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:MilikaPeterzon1985.jpg|thumb|[[Milika Peterzon]]<br>1982-1986]] | |||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:TROS_omroeper_(1984).png|thumb|[[Hans Ton]]<br>1984]] | | width="150" | [[Afbeelding:TROS_omroeper_(1984).png|thumb|[[Hans Ton]]<br>1984]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:Marlot Bloemhard (1985).jpg|thumb|[[Marlot Bloemhard]]<br>1984-1989]] | | width="150" | [[Afbeelding:Marlot Bloemhard (1985).jpg|thumb|[[Marlot Bloemhard]]<br>1984-1989]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:AnoukBrandts1987.jpg|thumb|[[Anouk Brandts]]<br>1986-1988]] | |||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:GabrienKikkert1987.jpg|thumb|[[Gabrina Kikkert]]<br>1987-1988]] | | width="150" | [[Afbeelding:GabrienKikkert1987.jpg|thumb|[[Gabrina Kikkert]]<br>1987-1988]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:CarindeRonde.jpg|thumb|[[Carin de Ronde]]<br>1988-1992]] | | width="150" | [[Afbeelding:CarindeRonde.jpg|thumb|[[Carin de Ronde]]<br>1988-1992]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:PatriciaHaye1990.jpg|thumb|[[Patricia Haye]]<br>1989-1994]] | |||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:TROS_-_Barbara_van_Helsdingen_1990.png|thumb|[[Barbara van Helsdingen]]<br>1990]] | | width="150" | [[Afbeelding:TROS_-_Barbara_van_Helsdingen_1990.png|thumb|[[Barbara van Helsdingen]]<br>1990]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:GallyonvanVessem1993.jpg|thumb|[[Gallyon van Vessem]]<br>1991-1995]] | | width="150" | [[Afbeelding:GallyonvanVessem1993.jpg|thumb|[[Gallyon van Vessem]]<br>1991-1995]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:SenayOdzemir1994.jpg|thumb|[[Senay Özdemir]]<br>1993-2000]] | |||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:ThessaLodewijks1995.jpg|thumb|[[Thessa Lodewijks]]<br>1995-1998]] | | width="150" | [[Afbeelding:ThessaLodewijks1995.jpg|thumb|[[Thessa Lodewijks]]<br>1995-1998]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:SusanBlokhuis1998.jpg|thumb|[[Susan Blokhuis]]<br>1995-1998]] | | width="150" | [[Afbeelding:SusanBlokhuis1998.jpg|thumb|[[Susan Blokhuis]]<br>1995-1998]] | ||
| width="150" | [[Afbeelding:ChimeneTROS(1998).jpg|thumb|[[Chimène van Oosterhout]]<br>1996-1999]] | |||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
| width="150" | [[Afbeelding:JerushaGeelhoed2000.jpg|thumb|[[Jerusha Geelhoed]]<br>1997-2000]] | | width="150" | [[Afbeelding:JerushaGeelhoed2000.jpg|thumb|[[Jerusha Geelhoed]]<br>1997-2000]] | ||
Versie van 11 aug 2010 11:08
Op dinsdag 2 oktober 1951 gaat de allereerste televisie-uitzending de lucht in. Het eerste programma wordt aangekondigd door journaliste Jeanne Roos. Daarna volgt een stoet aan omroepsters en omroepers. Tot het einde van de jaren '80 laat de VPRO nog de omroepsters in beeld verschijnen voor speciale gelegenheden. De NOS neemt in 1988 afscheid van de omroep(st)ers door de komst van Nederland 3. Ze blijven nog wel op het scherm te zien tot juni 1998 met aankondigingen voor School TV (NOT).
BNN heeft in de eerste maanden van het seizoen 1998-1999 op de zondagavond ook omroepsters in dienst. Dit zijn bekende- of onbekende Nederlanders die de programma's aankondigingen. Dit houdt niet lang stand. De TROS neemt op vrijdag 1 september 2000 als laatste publieke omroep afscheid van de omroep(st)ers. Ze zijn verdrongen door de leaders, logo's, graphics en computeranimaties.
Tijdens de feestdagen van 2003 keert de omroeper tijdelijk terug op Nederland 3. Onder andere presentatoren als Paul de Leeuw, Jack Spijkerman, Astrid Joosten en Joost Prinsen kondigen de programma's aan. Op 1 april 2009 brengt Comedy Central de omroeper weer terug op de buis met Hans van der Togt.
Alle omroep(st)ers zijn chronologisch per omroep gerangschikt.
AVRO
| Periode info | 1951 - 1992 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1951-1952 |
1952-196x |
jaren vijftig |
1951-1954 |
![]() 1959-1976 |
vanaf 1962 |
1968-1969 |
1968-1975 |
![]() 1969 |
![]() 1969-1975 |
1975-1976 |
![]() 1976-1981 |
1976-1979 |
1976-1989 |
1979-1985 |
![]() 1985-1989 |
![]() 1983-1985 |
![]() 1983 |
![]() 1985-1990 |
1988-1991 |
1990-1991 |
1990-1992 |
![]() 1989-1992 |
1991-1992 |
EO
| Periode info | 1971 - 1996 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1971-1991 |
![]() 1971-1980 |
![]() 1977-1996 |
![]() 1977-1983 |
1981-1988 |
1984-1996 |
![]() 1995 |
1984-1996 |
1991-1996 |
IKON
| Periode info | 1956 - 1988 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1960-1988 |
![]() jaren 80 |
KRO
| Periode info | 1951 - 1992 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1951-1954 |
1953-1956 |
1954-1966 |
1960-1961 |
![]() 1963-1967 |
![]() 1964 |
jaren zestig |
![]() 1969-1989 |
1973-1980 |
![]() 197x-1980 |
![]() 1978-1984 |
![]() 1980-1985 |
![]() 1982-1989 |
1984-1988 |
![]() 197x-1990 |
![]() 1985-1992 |
1988-1992 |
![]() 1990-1992 |
NCRV
| Periode info | 1951 - 1992 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1951-1962 |
1957-1960 |
1963-1966/1970-1982
|
jaren 60 |
1969 |
![]() 1968-1991 |
1969-1984 |
![]() 1973-1982 |
![]() 1982-1992 |
![]() 1984-1991 |
![]() 1988-1991 |
![]() jan 1992 - sept 1992 |
![]() jan 1992 - sept 1992 |
NIK - Menora
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1981 |
NMO
| Periode info | 1998 - 2000 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1998 |
![]() 1998 |
![]() 1998-1999 |
![]() 1999 |
![]() 1999-2000 |
NOS en School TV
| Periode info | 1951 - 1998 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() eerste televisie-uitzending |
![]() jaren 50 |
1966 |
![]() eind jaren 60/begin jaren 70 |
1966-1998 |
1967-1974 |
![]() 1970-1981 |
![]() 1973-1989 |
1973-1988 |
1974-1979 |
1985-1989(NOS), 1989-1995(NOT) |
![]() 1990-1998 |
![]() 1991 |
1992-1998 |
![]() 1996-1998 |
OHM
| Periode info | 1993 - 2002 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1993-2001 |
![]() 1993 |
![]() 2002 |
RTL-Véronique
| Periode info | 1989 - 1991 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1989 |
![]() 1989 |
![]() 1989-1990 |
1989 |
![]() 1989-1990 |
![]() 1989-1990 |
RVU
| Periode info | 1983 - 1988 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
1983-1988 |
TROS
| Periode info | 1966 - 2000 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
TV-Noordzee
![]() 1964 |
![]() 1964 |
TROS
1966-1977 |
![]() 197x-1980 |
![]() 1973-1979/1991 |
1978-1982 |
![]() 1978 |
![]() 1979-1984 |
![]() 1979-1980 |
![]() 1980-1996 |
![]() 1982-1986 |
![]() 1984 |
![]() 1984-1989 |
![]() 1986-1988 |
![]() 1987-1988 |
1988-1992 |
1989-1994 |
![]() 1990 |
1991-1995 |
![]() 1993-2000 |
1995-1998 |
![]() 1995-1998 |
![]() 1996-1999 |
1997-2000 |
VARA
| Periode info | 1951 - 1993 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1955- |
1961-1989 |
![]() 1962-1987 |
1961-1972 |
![]() 197x-1982 |
![]() 1983-1987 |
1987-1993 |
1988-1991 |
![]() 1989-1992 |
jan 1993 - aug 1993 |
Veronica
| Periode info | 1976 - 1995 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
1975-1976 |
1976-1980 |
![]() 1978-1990 |
![]() 1980-1985 |
![]() 1983-1992 |
![]() 1984-1985 |
![]() 1985-1995 |
![]() 1986-1989 |
![]() 1988-1993 |
![]() 1989-1993 |
![]() 1989-1990 |
![]() 1991-1995 |
![]() 1993-1995 |
Veronica (HMG)
| Periode info | 1995 - 2001 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1995-2001 |
![]() 1995-2001 |
![]() 1995-2000 |
![]() 1995-2001 |
![]() 1995-2001 |
![]() 1995-2001 |
![]() 1996-1997 |
1997-2000 |
1999-2001 |
![]() 2000-2001 |
VPRO
| Periode info | 1952 - 1969, 1978 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
![]() 1952-1965 |
![]() 1953-1954 |
![]() 1954 |
1955 |
![]() 1956-1958 |
jaren 60 |
![]() 1978 |
![]() 1987 |
Yorin
| Periode info | 2001 - 2003 |
| Beschikbaar in archief | [Beeld en Geluid] |
| Trivia | Trivia |
2001-2003 |
2001 |
![]() 2001 |
2002-2003 |
2003 |










































































































